Tõenduspõhine laste psühholoogiline hindamine – toetus lapse arengule ja heaolule

Võimalus varakult avastada lapse arengulised eripärad ja pakkuda lapsele vajalikku tuge tema potentsiaali täielikuks avamiseks.

Psühholoogilised hindamised ja konsultatsioonid – nii kohapeal kui ka veebis. Võta meiega ühendust ja alustame teekonda koos!

Mis on hindamisel oluline?

Emotsionaalne heaolu

Lapse vaimne heaolu on sama oluline kui füüsiline tervis. Hindamisel pöörame erilist tähelepanu emotsionaalse tasakaalu ja turvatunde toetamisele.

Lapse käitumismustrid

Iga laps on unikaalne ning tema käitumine erinevates olukordades annab väärtuslikku teavet emotsionaalse ja tunnetusliku arengu kohta.

Sotsiaalsed oskused ja suhtlemine

Lapse suhtlusstiili ja sotsiaalsete oskuste mõistmine aitab kaasa tema terviklikule arengule ning toetab paremat toimetulekut nii eakaaslaste kui ka täiskasvanutega.

Õppimise eripärad ja väljakutsed

Selgitame välja, millistes valdkondades vajab laps täiendavat tuge – olgu see koolitöös, igapäevaoskustes või uute teadmiste omandamisel.

Hindamise etapid

1. Esmane kontakt ja aja broneerimine

Lapsevanem täidab esmased küsimustikud, mis aitavad hinnata lapse käitumist, emotsioone ja sotsiaalseid oskusi. Meie meeskond analüüsib saadud andmeid ja võtab ühendust, et kokku leppida edasine hindamisprotsess.

2. Vestlus ja taustainfo kogumine

Järgneb kohtumine lapsepsühholoogi või vaimse tervise õega, et aitab kaardistada lapse arengulugu, käitumist ja igapäevaelu. Kogume vanematelt teavet sümptomite alguse, nende mõju ja võimalike perekondlike seoste kohta, et täpsustada hindamise fookust.

3. Hindamisprotsess

Hindamine hõlmab vaatlusi ja teste, et mõista lapse õppimisvõimet, keskendumist ning sotsiaalset ja emotsionaalset toimetulekut. Vajadusel palume infot haridusasutuselt. Hindamismeetodid on eakohased, sealhulgas kasutame mängulisi lähenemisi. 

4. Tagasiside, soovitused ja kokkuvõte

Pärast hindamist anname põhjaliku tagasiside ja arutame esmaseid tulemusi. Lõplik aruanne, mis sisaldab individuaalseid soovitusi lapse toetamiseks kodus ja koolis ning vajadusel sisaldab ka raviplaani ja rehabilitatsiooni tegevusi, valmib tavaliselt kolme nädala jooksul. 

Lihtsad soovitused hindamisprotsessis osalemisel

Avatud meel ja info jagamine

Teie tähelepanekud lapse arengu, käitumise ja igapäevaelu kohta aitavad mõista tema tugevusi ning väljakutseid.Oleme tänulikud, kui jagate meile olulist teavet, mis toetab hindamisprotsessi.

Selgitused lapsele

Lapsele on oluline teada, mida hindamisel oodata. Rääkige talle eakohasel viisi ja toetate teda protsessis – see aitab tal end turvaliselt tunda ja on võimalus teda paremini mõista.

Olge kaasatud ja küsige küsimusi

Lapsevanema, õpetaja ja spetsialisti aktiivne osalus hindamisprotsessis on väga oluline. Julgustame esitama avatud küsimusi ja jagama oma mõtteid – koos suudame leida lapse jaoks parimad lahendused!

Koostöö haridusasutustega

Õpetajad ja tugispetsialistid annavad väärtuslikku teavet lapse õpikäitumise ja sotsiaalsete oskuste kohta. Oleme tänulikud, kui aitate luua silla kodu, lasteaia ja kooli vahel, et saaksime kujundada tervikliku ülevaate lapse vajadustest.

Koostöö teiste spetsialistidega

Teie teadmised ja kogemus lapse ning pere olukorrast annavad hindamismeeskonnale väärtuslikku konteksti. Perekonnad võivad vajada lisa juhiseid või julgustust.

Oleme tänulikud usalduse ja koostöö eest! Kui teil on küsimusi või soovite arutada lapse hindamist, võtke meiega ühendust!